Mirtinos dozės: kava, vanduo, šokoladas, alkoholis …

Kiek galima suvalgyti šokolado, išgerti vandens, kavos, alkoholio, kad tai nenužudytų?

Nuo mažens mus mokė, kad nuodų reikia saugotis. Pavyzdžiui: 200 mg gyvsidabrio gali nužudyti vieną žmogų, o 1 g polonio – 15 milijonų žmonių. O ar žinote, kad ir nuo kitų mums gerai pažįstamų medžiagų ar maisto didelių dozių taip pat galima žūti?

Kava

Kava yra turtinga kofeinu, kuris didina kraujospūdį ir širdies plakimą. Didelės kofeino dozės gali sustabdyti širdį. Tiesa, kad žūti, reikia visą parą nesustojant gerti po tris kavos puodelius per valandą – 70 kavos puodelių turi pakankamą kofeino dozę, kad nužudyti iki 70 kg svorio žmogų.

Alkoholis

13 taurelių stipraus alkoholinio gėrimo, išgertų nesustojant, gali tapti letalios baigties priežastimi. Daug kas priklauso nuo žmogaus svorio. Alkoholis keičia galvos smegenų cheminę sudėtį, o tiksliau – neuromediatorius, kurie pristato smegenų signalus po visą kūną.  Didelė alkoholio dozė lėtina už kvėpavimą ir širdies veiklą atsakingų galvos smegenų sričių darbą, o tai gali privesti prie mirties.

Vanduo

Problemas gali sukelti ir išgertas per didelis vandens kiekis – apie 6 litrai. Nuo didelio vandens kiekio ląstelės pradeda brinkti, prasideda galvos skausmas ir traukuliai, o blogiausiu atveju – tiu tiu… Yra užfiksuota, kad žmogus mirė išgėręs 10 litrų vandens per 8 valandas.

Druska

Geriant mažai vandens ir valgant daug sūraus maisto, ląstelės praranda vandenį ir susitraukia, o tai laaabai kenkia sveikatai.

Kiek žmogus gali nekvėpuoti?

Jeigu galvą panardinti į vandenį arba tiesiog nekvėpuoti, tai po keturių minučių be deguonies galvos smegenys traumuosis, o po 6 minučių – iškeliausim į „amžinos medžioklės žemę“ arba kitur – priklauso nuo tikėjimo. Žinoma, yra gerai treniruotų žmonių, kurie gali sulaikyti kvėpavimą ir 20 minučių be didelės žalos savo organizmui, bet tai išimtys.

Ar vyšnia gali nužudyti? Gali!

Vyšnia gali atimti deguonį ne vien užspringus jos kauliuku. Kauliukuose yra baisus nuodas – cianidas. Jeigu kauliuką netyčia prarijote – nieko baisaus – jis pasišalins natūraliu būdu. Pavojingos kauliuko viduje esančios sėklos. Kauliukų negalima skaldyti ir valgyti, naudoti uogienėms pagardinti. Vieno-dviejų gramų vyšnių kauliukuose esančių sėklų užtenka nužudyti žmogų.

Žudantis žmogaus ūgis

1930-siai gyveno toks Robert Pershing Wadlow, kurio ūgis buvo 272 cm. Labai didelis ūgis labai apkrovė jo kraujotaką ir kaulus – žmogus mirė būdamas 22 m.

Šokoladas

Jeigu turite šunį, puikiai žinote, kad jam negalima duoti šokolado, nes gali kilti didelės sveikatos problemos. Šokolade esanti medžiaga teobrominas, kuriai taip jautrūs keturkojai, gali pakenkti ir žmogui. Tiesa, mirtina šokolado dozė žmogui – 85 plytelės.

Marihuana

Tam, kad numirti, reikia suvalgyti 22 kg „linksmosios žolės“ arba per 15min. surūkyti 680 kg, bet tai dar niekam nepavyko – oficialiai nėra užregistruota mirtis nuo švarios (be priedų) marihunos perdozavimo.

Triukšmas žudo!

Mėgstate garsiai klausyti muziką – puiku – klausykite, jeigu netrukdote aplinkiniams ir garsas neviršija 185 decibelų (dB). Didelis garsas gali sukelti dujų emboliją – oro burbuliukai patenka į arterijas ir jas užkemša, oras nepatenka į širdį ir smegenis – gręsia paralyžius ar net kelionė į…
Tam, kad supastumėte, kiek yra 185 dB – keli pavyzdžiai: pneumatinio kūjo triukšmas, stovint šalia – apie 100 dB, benzininio pjūklo – apie 150 dB, kylančio reaktyvinio lėktuvo turbinos – apie 150dB. Taip pat, garsiai klausoma muzika gali sukelti aplinkinių nepasitenkinimą, kartais jie net gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Kiek galima atlaikyti be miego?

Su pelėmis atlikti bandymai parodė, kad be miego jos gali išgyventi daugiausiai 11 dienų. Oficialiai nėra užregistruota žmogaus mirtis nuo miego trūkumo.

Į YouTube įkėlė naudotojas AsapSCIENCE

Susiję straipsniai